Życzenia świąteczne 2024

Życzenia świąteczne 

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego 2024 Roku, pragniemy złożyć Państwu serdeczne życzenia: zdrowia, szczęścia, pomyślności oraz udanego wypoczynku nad wodą z TAAKĄ Rybą w nowym sezonie wędkarskim.

Niech te świąteczne chwile spędzone w gronie najbliższych będą dla Was momentem wytchnienia od codziennych obowiązków. Nowy Rok niech przyniesie spełnienie nadziei i sukces w realizacji wszystkich planów, zarówno osobistych, jak i wędkarskich.

,,Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy, Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory. (…) Niebo ziemi, niebu ziemia. Wszyscy wszystkim ślą życzenia, Drzewa ptakom, ptaki drzewom, Tchnienie wiatru płatkom śniegu”

— Krzysztof Dzikowski

Ławicy ryb i wszystkiego co najlepsze życzy Zespół ZPW

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

Historia i Tradycje Świąt Bożego Narodzenia w Polsce

Święta Bożego Narodzenia to czas radości i wspólnego świętowania narodzin Jezusa Chrystusa. Obchodzone są w wielu krajach Europy, w tym w Polsce, gdzie mają bogatą historię i tradycje.

Geneza Świąt Bożego Narodzenia w Europie: Święta Bożego Narodzenia zaczęto obchodzić w Europie w IV wieku, kiedy to Kościół katolicki ustanowił 25 grudnia jako datę narodzin Jezusa Chrystusa. Tradycje świąteczne w różnych krajach Europy różnią się, ale wiele z nich ma wspólne korzenie w dawnych pogańskich obrzędach zimowego przesilenia.

Tradycje w Polsce:

  1. Choinka: W Polsce choinkę zaczęto ubierać w XIX wieku, a zwyczaj ten przywędrował z Niemiec. Symbolizuje ona drzewo życia i odradzanie się przyrody.

  2. Opłatek: Dzielenie się opłatkiem to jedna z najważniejszych polskich tradycji wigilijnych. Symbolizuje pojednanie, miłość i zgodę.

  3. Karp na Wigilijnym Stole: Karp pojawił się na polskich stołach wigilijnych w okresie PRL-u, kiedy to jego hodowla stała się powszechna. Wcześniej spożywano inne ryby, takie jak szczupaki czy śledzie.

  4. Wigilia: W Wigilię gasną wszelkie spory, w tym polityczne. To czas zadumy, radości i wyciszenia, kiedy rodziny zasiadają do wspólnego stołu, dzielą się opłatkiem i obdarowują się prezentami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *