Porozumienie PZW i Wód Polskich

Porozumienie PZW i Wód Polskich – Z nieukrywaną radością pragniemy poinformować Państwa o tym, że pod koniec marca bieżącego roku Przedstawiciele Rządu RP reprezentujący Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej pana Marka Gróbarczyka, Zarządu Wód Polskich oraz Zarządu Polskiego Związku Wędkarskiego na poufnym spotkaniu w Warszawie zawarli szereg porozumień dotyczących rewolucyjnych jak do tej pory zmian wędkarskich w Polsce.

Porozumienie PZW i Wód Polskich

Z tego co można wyczytać w oświadczeniu stron w piśmie porozumienia: PZW ukierunkowuje się na nowe i unikalne style wędkarstwa sportowego. Kilka przykładów: Nowość! – zawody w wędkarstwie survivalowym. Zawody polegać będą na zgłoszeniu drużyn dwuosobowych, które otrzymają regulaminowe wyposażenie i w terminie trzech dni będą musiały dotrzeć do wyznaczonych przez organizatorów łowisk gdzie będą organizowane zawody: trzy dni trzy łowiska trzy różne metody. Poza tym nowym zjawiskiem wędkarstwo sportowe pozostaje na dotychczasowych zasadach jedynie rozszerzona zostanie pula dostępnych łowisk dzięki porozumieniu z WP. W ramach ochrony wód na mikro terenach Wody Polskie mają współpracować z przedstawicielami regionalnych kół wędkarskich. Dla przeciętnego Kowalskiego dzięki porozumieniu wreszcie otwiera się brama na łowiska w całej Polsce – jedna opłata cały kraj. Jedynie jak wcześniej wspominaliśmy członkowie PZW 50% zniżki (do kwoty dochodzi opłata członkowska PZW).

Porozumienie PZW i Wód Polskich

Porozumienie PZW i Wód Polskich

Porozumienie wchodzi w życie od stycznia 2024. Co do ostatecznej kwoty za licencje na wędkowanie jeszcze trwają rozmowy, szczegóły zostaną ujawnione w trzecim kwartale bieżącego roku. Więcej z tych rewolucyjnych zmian można przeczytać na stronach Wód Polskich, PZW oraz Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.


 

Niestety to nie jest prawda jedynie żart pierwszo-kwietniowy.

Prima aprilis (z łac. prima (dies) Aprilis – dosł. „pierwszy (dzień) kwietnia”), dzień żartów – obyczaj obchodzony pierwszego dnia kwietnia w wielu krajach świata. Polega on na robieniu żartów, celowym wprowadzaniu w błąd, nabierania kogoś, konkurowaniu w próbach sprawienia, by inni uwierzyli w coś nieprawdziwego. Tego dnia w wielu mediach pojawiają się różne żartobliwe informacje. Pochodzenie tego zwyczaju nie jest dokładnie wyjaśnione.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *