Dodatki zanętowe
DRAGON – Dodatki zanętowe – Służą do aromatyzowania zanęt sporządzonych samodzielnie lub intensyfikacji zapachu gotowych zanęt. Wzmagają wabiący efekt zanęty, pobudzają ryby do intensywniejszego żerowania, maskują obce zapachy przedostające się do zanęt (np. zapach dymu papierosowego).
Dodatki płynne – olejki zapachowe.
Zawartość jednej fiolki wystarcza na 1 – kg zanęty. Dla równomiernego rozprowadzenia olejku w zanęcie, zwłaszcza w przypadku braku sita do przecierania zanęty, poleca się uprzednie wymieszanie olejku z mąką kukurydzianą. Można je także używać do aromatyzowania przynęty.
Anyż – ulubiony zapach płoci, świetnie wabi krąpie i ukleje, dobrze komponuje się z kolendrą i koprem włoskim;
Wanilia – karpie, leszcze i jazie, skuteczną w każdych warunkach, polecaną przy połowie karasi późnym latem;
Kolendra – szczególnie lubiana przez duże leszcze, doskonała w kompozycjach z anyżem i koprem włoskim;
Kminek – przy połowach płoci w wodach bieżących, przyspiesza przemianę materii;
Miód – duże karpie, karasie i liny, do aromatyzowania kukurydzy i ciasta;
Koper włoski – wzmaga apetyt wszystkich karpiowatych, świetnie wabi krąpie i ukleje;
Tutti frutti – mieszanka zapachów owocowych, na cieplejsze miesiące, karpie na płytkich łowiskach, zanęty powierzchniowe;
Czosnek – bardzo skuteczny na leszcze i płocie w wodach stojących, najlepiej sprawdza się w prostych kompozycjach, do aromatyzowania białych robaków i ciasta na chłodne pory roku;
Banan – na wszystkie karpiowate, przy połowie w wodach zanieczyszczonych, można łączyć z innymi zapachami;
Lawenda – na wszystkie karpiowate, polecana do stosowania przez wędkarzy palących – szczególnie dobrze maskuje zapach nikotyny;
Kozieradka – nieodzowny dodatek do zanęt linowo – karasiowych, także przy połowie płoci w głębokich, czystych wodach;
Karmel – doskonały do zanęt linowych i karasiowych, a także na leszcze i karpie, do zanęt bazowanych na pieczywie jasnym;
Róża – ulubiony zapach dużych karpi, do aromatyzowania kukurydzy;
Goździk – pożądany składnik mieszanek zapachowych do połowu leszczy na kanały i rzeki, dobrze komponuje się z cynamonem;
Kokos – na wszystkie karpiowate, przy połowie w wodach zanieczyszczonych, można łączyć z innymi zapachami;
Cynamon – bardzo korzystny dodatek zanęt leszczowych i karpiowych na rzeki, dobrze komponuje się z goździkiem i wanilią.
Do aromatyzowania zanęt, samodzielnie wykonywanych kulek proteinowych, ciast oraz białych robaków. Dzięki dużej trwałości w stanie suchym polecane do stosowania przy przygotowywaniu większych ilości zanęty „na zapas”.
Wanilia, czosnek, karmel, miód, anyż – zastosowanie aromatów w proszku podobnie jak odpowiednich olejków (patrz opisy powyżej);
Scopex – kompozycja owocowa do kulek proteinowych, rewelacja łowisk karpiowych zachodniej Europy;
Laktowanilina, laktoza – aromaty na bazie węglowodanowo – proteinowej, do kulek proteinowych;
Migdał – aromat do zanęt karpiowych i kulek proteinowych;
Ser – do kulek proteinowych na karpie oraz ciasta na brzany
Przykłady:
Pożądany składnik większości mieszanek zapachowych do połowu leszczy. Pewny przy połowach w kanałach, rzekach i jeziorach.
Seria silnie skoncentrowanych atraktorów w proszku. Wydajne i aromatyczne. Wzmagają efekt wabiący. Pobudzają ryby do intensywnego żerowania. Znakomite do aromatyzowania zanęt, kulek proteinowych, ciast i robaków. Sprawdzą się również jako zapach do ziem i glin.
Dozowanie: 1 łyżeczka od herbaty na 1 kg zanęty.
Najbardziej klasyczne z klasycznych, wypróbowane przez całe pokolenia wędkarzy, sprawdzone i niezawodne. Ich skład to specjalnie dobrana mieszanina ziół i przypraw, o silnym, niepowtarzalnym smaku i aromacie.
Proste i łatwe w użyciu, a przy tym bardzo wydajne (2–3 łyżeczki od herbaty na litr zanęty), w wydatny sposób zwiększają ilość brań, według niektórych badań nawet o 200– 300%.
Dzięki nowoczesnym metodom ekstrakcji substancji smakowo– zapachowych, zastosowanych podczas procesu produkcji, uzyskano produkt bardzo trwały, o dużej koncentracji czynników aktywujących.